Alipay oraz WeChat Pay w końcu z obsługą zagranicznych kart

Utworzono: 10 listopad 2019, 09:11 Autor :  
Chiny to dosyć specyficzny rynek - podczas gdy zachód rozwija płatności zbliżeniowe kartami, telefonami czy zegarkami, w Państwie Środka prym wiodą systemy płatności oparte o skanowanie kodów QR, czyli przede wszystkim Alipay czy WeChat Pay i trudno o terminal do zwykłych kart.

Niestety, do tej pory wspomniane systemy wymagały posiadania konta w chińskim banku. Przez to turyści byli zasadniczo skazani na korzystanie z gotówki. To się jednak zmienia - operatorzy obu systemów ogłosili, że właśnie dodali obsługę doładowywania portfeli przy pomocy kart płatniczych wydanych za granicą.

W wypadku WeChat Pay kartę możemy dodać korzystając z komunikatora WeChat (iOS | Android) i tą samą aplikacją obsługujemy później płatności. W wypadku Alipay (iOS | Android) kupujemy w aplikacji karty prepaid ważne 90 dni, płacąc kartami wydanymi przez nasz bank (niewykorzystane środki mają być zwracane).

Źródło: CNBCKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1335 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...