Google otwiera kod Cardboard SDK

Utworzono: 10 listopad 2019, 09:11 Autor :  
Przy okazji premiery Pixela czwartej generacji dowiedzieliśmy się, że Google zdecydowało skończyć z rozwijaniem technologii wirtualnej rzeczywistości w smartfonach i zamiast tego skupić się na rozszerzonej rzeczywistości. Na osłodę jednak firma kilka dni temu otworzyła kod pakietu Cardboard SDK.

Dla tych, którzy nie pamiętają, Cardboard był pierwszy przedsięwzięciem Google związanym z wirtualną rzeczywistością na smartfonach, w dodatku dzięki niskiej cenie wejścia bardziej popularnym. Zestawy mogły kosztować nawet kilkanaście złotych, więc szybko zdobyły popularność.

Główną wadą był brak kontroli jakości tych zestawów oraz brak bardziej rozbudowanego kontrolera, co uniemożliwiało tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji.

Wraz z otworzeniem kodu pakietu SDK do Cardboarda, jest szansa, że społeczność rozbuduje możliwości tego rozwiązania, być może nawet ustali jakiś standard dla bardziej rozbudowanego kontrolera.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 159 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...