UKE udostępnia finalną wersję swojego "speed testu"

Utworzono: 02 grudzień 2018, 19:12 Autor :  
Kilka miesięcy UKE uruchomiło testową wersję swojego serwisu do sprawdzania prędkości łącza internetowego. Wówczas jednak nadal jego wyniki nie mogły służyć za podstawę reklamacji u dostawcy. Kilka dni temu zmieniło się to wraz z udostępnieniem stabilnej wersji.

Nadal jednak nie jest idealnie - przede wszystkim certyfikowany test można wykonać tylko na komputerze z Windowsem podłączonym do routera czy modemu kablem i po odłączeniu innych urządzeń połączonych z naszą siecią. Jeśli nie spełnimy tych warunków, wyniki będą miały status niecertyfikowanych i nadal nie będzie można ich wykorzystać do reklamacji.

Aplikacje dla Androida, iOS czy przeglądarkowa pozwalają wykonać test, ale są w stanie dostarczyć jedynie niecertyfikowane wyniki z informacją do czego nasze łącze się najlepiej nadaje. W dodatku mimo oferowania tylko niecertyfikowanych testów, nadal wymagają do użycia założenia i zalogowania się na swoje konto w usłudze.

Źródło: Tabletowo

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 665 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...