Tegoroczne telewizory Samsunga zyskają klienty Stadii oraz GeForce Now

Utworzono: 09 styczeń 2022, 11:01 Autor :  
Dostępność usług do grania w chmurze się rozszerza. Po bliższych smartfonom i tabletom platfromach jak Android TV, zaczynają się w końcu pojawiać na telewizorach z systemami nie posiadającymi odpowiedników w urządzeniach mobilnych.

W listopadzie posiadacze konsol Xbox zyskali dostęp do xClouda, zaś w grudniu posiadacze telewizorów LG z webOS zyskali dostęp do Stadii. Z kolei podczas odbywających się właśnie targów CES, Samsung zaprezentował nowe modele swoich telewizorów działających pod kontrolą Tizena.

Jedną z nowości jest aplikacja Gaming Hub, w której prócz podłączonych do telewizora konsol (jak PlayStation, Xbox czy Nintendo Switch), będziemy mogli korzystać także z usług Google Stadia czy GeForce Now. W ciągu roku mają być dodawane kolejne usługi, więc niewykluczone, że do listy zostanie dodany również xCloud.

Nie wiadomo na razie, czy posiadacze starszych modeli telewizorów mogą liczyć na aktualizację systemu dodającą Gaming Hub do ich modeli.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 729 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...