Microsoft miał problem z wyłączaniem trybu deweloperskiego na konsolach Xbox

Utworzono: 09 styczeń 2022, 11:01 Autor :  
Kiedyś tworzenie gier dla konsol wymagało zdobycia ich specjalnych deweloperskich wersji, co skutecznie ograniczało krąg twórców do większych studiów. Zaczęło się to zmieniać, odkąd na popularności zaczęły zyskiwać gry niezależne, których twórców (małych firm lub wręcz pojedynczych osób) nie było stać na zdobycie deweloperskich wersji konsol.

Microsoft przykładowo zaczął udostępniać za niewielką opłatą możliwość aktywowania trybu deweloperskiego na każdej konsoli ze sklepu. Z czasem zaczęli korzystać z tego nie tylko programiści, ale też użytkownicy zainteresowani uruchamianiem niezatwierdzonego oprogramowania.

Szczególnie popularne stało się to po premierze najnowszej generacji, bowiem Xbox Series S okazał się świetną maszyną do grania w gry na emulatorach starszych konsol (jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności).

Wyglądało jednak na to, że Microsoftowi się to nie spodobało, bowiem kilka dni temu zaczęły się pojawiać informacje o wyłączaniu dostępu do trybu deweloperskiego “nieaktywnym” użytkownikom (czyli takim, którzy nie mieli żadnej aplikacji dla konsoli w sklepie).

Okazało się jednak, że to była pomyłka w ramach procesu regularnego usuwania nieaktywnych kont. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że sami starają się ustalić omyłkowo wyłączone konta, a jeśli ktoś chce przyspieszyć proces, to może odpisać na maila z powiadomieniem o wyłączeniu dostępu do trybu deweloperskiego.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 126 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...