PITy za zeszły rok już dostępne w Twój e-PIT

Utworzono: 23 luty 2020, 14:02 Autor :  
Tydzień temu już drugi raz udostępniono wypełnione przez urzędników skarbówki zeznania podatkowe w usłudze Twój e-PIT. Tym razem również nie obeszło się bez problemów, gdyż w pierwszych dniach serwery miewały problemy z przeciążeniem (choć już nie tak spektakularne jak w zeszłym roku).

W porównaniu do zeszłego roku poprawiono między innymi bezpieczeństwo logowania danymi podatkowymi (zamiast profilem zaufanym), których trzeba teraz podać więcej. Ma to zmniejszyć ryzyko uzyskania dostępu przez niepowołane osoby (np. jednego z kilku pracodawców by sprawdzić czy nie pracujemy gdzieś indziej).

Dodano też automatyczne uwzględnianie ulgi na dzieci starsze niż 18 lat (jeśli studiują lub są doktorantami), wyświetlanie numeru mikrorachunku podatkowego w razie niedopłaty i statusu zwrotu nadpłaty podatku (choć to ostatnie ma działać dopiero od końca lutego) czy opcję podejrzenia formularzy PIT-11 na podstawie których wyliczono nasze zeznanie.

Pojawiło się również wsparcie dla dwóch nowych formularzy (PIT-28 i PIT-36). Pamiętać jednak należy, że nie zostaną automatycznie wysłane do skarbówki 30 kwietnia mimo braku potwierdzenia, jak w wypadku PIT-37 czy PIT-38. Ostatecznie nie udało się natomiast dodać do systemu wypełnionych przez skarbówkę zeznań przedsiębiorców i odłożono to na kolejny rok.

Źródło: Ministerstwo FinansówKomentarze::DISQUS_COMMENTS 230 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...