Koniec aplikacji e-Deklaracje Desktop

Utworzono: 18 lipiec 2021, 10:07 Autor :  
Dwa lata temu ruszył serwis Twój e-PIT, którego głównym zadaniem miało być ułatwienie rozliczania się z fiskusem przez obywateli naszego kraju przez internet. Przede wszystkim teraz do urzędnicy przygotowywali naszą deklarację, a my co najwyżej uzupełnialiśmy w niej pojedyncze pola.

W dodatku odbywa się to poprzez w miarę przyjazny formularz webowy, a nie urzędnicze tabelki tradycyjnego PITa. Przed tym powstaniem wspomnianego serwisu do rozliczania się przez internet wykorzystywana była jednak aplikacja e-Deklaracje Desktop.

Do tej pory ona nadal istniała i można było z niej korzystać, szczególnie, że Twój e-PIT nie oferuje cały czas wszystkich formularzy jakie były dostępne wcześniej. Kilka dni temu Ministerstwo Finansów ogłosiło jednak zakończenie jej rozwoju.

Z końcem tego roku instalatory aplikacji znikną z serwerów Ministerstwa Finansów, program nie będzie też aktualizowany. Dotychczasowym użytkownikom zaleca się wyeksportować z aplikacji przesłane do tej pory formularze oraz ich potwierdzenia.

Co w wypadku osób, które używały e-Deklaracji do wysyłania formularzy nie wspieranych przez inne kanały internetowe? Ciągle ma działać bramka e-Deklaracji, więc będzie można je wysyłać, ale już tylko z wykorzystaniem specjalnej wtyczki.

Źródło: Podatki.gov.pl

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 163 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...