Google w końcu oficjalnie zapowiedziało Steama dla Chrome OS

Utworzono: 20 marzec 2022, 10:03 Autor :  
Od dłuższego czasu było wiadomo, że Google pracuje nad dodaniem oficjalnej obsługi dla Steama na komputerach z systemem Chrome OS. Było to jednak wiadomo na podstawie zmian w kodzie źródłowym dostępnym publicznie, sama firma do tej pory się na ten temat nie wypowiadała.

Zmieniło się to dopiero w tym tygodniu, kiedy to oficjalnie zapowiedziano wersję alfa Steama dla Chrome OS. Co prawda nadal nie jest dostępna dla użytkowników, ale wedle zapowiedzi, ma się wkrótce pojawić na wybranych Chromebookach w wersji Dev systemu.

Oznaczenie jako alfa sugeruje, że na razie może być to mocno niedopracowane rozwiązanie i należy się spodziewać problemów. Nie jest też jasne czy wybrane Chromebooki to te same, których lista pojawiła się niedawno w kodzie źródłowym i później można liczyć na rozszerzenie dostępności czy też oficjalne testy będą prowadzone na jeszcze bardziej ograniczonej liczbie modeli.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 219 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...