Klient Apple TV dla Android TV traci możliwość kupowania filmów

Utworzono: 27 marzec 2022, 10:03 Autor :  
Smutna wiadomość dla posiadaczy telewizorów bądź przystawek działających pod kontrolą Android TV - w najnowszej wersji oficjalnego klienta Apple TV usunięto możliwość bezpośredniego kupowania lub wypożyczania materiałów.

Zamiast dotychczasowego przycisku zakupu jest przycisk prowadzący do instrukcji zakupów w iTunes (na Windows) lub aplikacjach dla iOS oraz macOS. Skąd ta zmiana? Rzekomo wygasł wyjątek dla Apple pozwalający im na omijanie płatności Google i nie udało się go przedłużyć.

Apple zaś nie chce najwyraźniej płacić Google prowizji, mimo że samo obecnie usilnie stara się udowodnić słuszność pobierania praktycznie identycznych prowizji we własnych sklepach. Nie najlepiej to świadczy o firmie z Cupertino.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 206 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...