Chrome OS 89 oficjalnie z rozbudowaną integracją z Androidem

Utworzono: 14 marzec 2021, 11:03 Autor :  
Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Google pracuje nad rozbudowaniem integracji pomiędzy systemem Chrome OS oraz Androidem w postaci “Phone Huba”. Przez długi czas nie wiedzieliśmy jednak jak dokładnie ma to wyglądać, ponieważ mimo obecności odpowiednich flag nie dawało się jej aktywować.

W tym tygodniu firma z Mountain View w końcu oficjalnie zapowiedziała udostępnienie owej funkcji. Jak ma wyglądać? Po połączeniu telefonu z komputerem działającym pod kontrolą Chrome OS w wersji 89 lub nowszej zobaczymy na docku ikonę telefonu.

Jej kliknięcie otworzy dymek zawierający ostatnio otwarte karty w przeglądarce Chrome na telefonie oraz przełączniki pozwalające wyciszyć dźwięki z telefonu, włączyć mobilny hotspot czy zlokalizować nasz telefon. W dymku widoczne też będą wskaźniki baterii czy zasięgu sieci na smartfonie.

Źródło: The Verge

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 441 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...