Shadow PC składa wniosek o bankructwo

Utworzono: 14 marzec 2021, 11:03 Autor :  
Mimo ostatniego wysypu różnych usług do grania w chmurze, nie każdej z nich udaje się przetrwać. Przykładem może być Shadow PC - ostatnio intensywnie rozwijająca się usługa oferująca zasadniczo mocnego peceta z Windows 10 w chmurze z własnymi klientami do streamingu.

Mimo dużego popytu (swego czasu trzeba było zapisywać się się do kolejki, ponieważ twórcy nie nadążali z dostawianiem serwerów), firma kilka dni temu zgłosiła wniosek o bankructwo. Okazuje się, że opłaty z abonamentu nie wystarczały na sfinansowanie nowych serwerów i dług za ich zakup stał się zbyt duży.

Twórcy jednak zarzekają się, że nie mają zamiaru zamykać swojej usługi i na razie jedynie wstrzymują przyjmowanie nowych subskrybentów opcji Shadow Ultra oraz Shadow Infinite (oferujących mocniejsze podzespoły od bazowej Shadow Boost). Dotychczasowy subskrybenci nadal mogą korzystać ze swoich chmurowych maszyn, nowi do opcji Boost też mają być nadal przyjmowani.

Jeśli jednak firmie nie uda się zdobyć finansowania, będzie musiała się zamknąć. Wiadomo, że są zainteresowani zakupem firmy, ale niekoniecznie z zamiarem kontynuowania usługi streamingu gier.

Źródło: 9To5Google

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 97 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...