Serwisy VOD w Polsce podrożeją?

Utworzono: 03 maj 2020, 14:05 Autor :  
W mijającym tygodniu rząd ogłosił projekt ustawy nakładającej na serwisy VOD dodatkowy podatek w wysokości 1,5 % ich rocznych przychodów, który ma zasilić PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej). Prace idą w ekspresowym tempie, bowiem zmiany przeszły już przez sejm.

Oznaczać to może podwyżkę abonamentów, ponieważ zazwyczaj nałożenie dodatkowych danin na firmy kończy się ich mniej lub bardziej bezpośrednim przerzuceniem na klientów końcowych.

Skąd w ogóle taki pomysł? Otóż do tej pory na PISF zrzucały się nadawcy telewizyjni, telewizje kablowe, dystrybutorzy filmów czy właściciele kin. Szczególnie ci ostatni w ostatnim czasie nie mają pieniędzy, więc rząd postanowił uzupełnić ich część pieniędzmi z serwisów VOD.

Źródło: Tabletowo.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 705 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...