PayPal wprowadza nowe opłaty

Utworzono: 11 październik 2020, 08:10 Autor :  
Usługi pośredniczące w płatnościach pokroju PayPala albo naszych rodzimych DotPay czy PayU nie są raczej znane z opłat dla użytkowników końcowych. Są one pobierane “w tle” od sprzedających, którzy muszą je wliczyć w koszt swojej działalności. A jednak mimo to, PayPal zdecydował się na wprowadzenie pewnych opłat dla użytkowników końcowych.

Przede wszystkim firma chce pobierać aż 50 zł (lub tyle ile będzie w danym momencie na koncie) od użytkowników, którzy nie korzystali ze swojego konta przez 12 miesięcy. Wprowadzono również opłatę za rozpatrzenia sporów. Może zostać naliczona za zgłoszenie wniosku o zwrot lub chargeback poprzez PayPal (zamiast przez bank).

Z mniej istotnych dla mieszkańców naszego kraju, dodano również prowizję od wypłat pieniędzy na rachunek w amerykańskim banku(przypisany do naszego konta PayPal), która wynosi 3 % kwoty przelewu.

Wielu użytkowników zbulwersowało jednak, że PayPal w mailu informującym o zmianach nigdzie nie wspomina o wprowadzaniu nowych opłat. By się o nich dowiedzieć, trzeba kliknąć link w wiadomości i przeczytać nową wersję warunków świadczenia usług.

Zmiany wchodzą w życie 16 grudnia tego roku.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 416 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...