Google Pay oficjalnie z obsługą CDCVM w Polsce

Utworzono: 17 październik 2020, 15:10 Autor :  
W lipcu tego roku, po doniesieniach od części użytkowników o braku pytania o PIN przy płatnościach wyższych niż 100 zł, Google przyznało się, że testuje na losowo wybranych użytkownikach znad Wisły przywrócenie obsługi CDCVM (czyli autoryzacji transakcji na telefonie zamiast terminalu).

Kilka dni temu natomiast, firma z Mountain View ogłosiła oficjalnie uaktywnienie CDCVM dla wszystkich użytkowników Google Pay w Polsce. Wystarczy odblokować telefon chwilę przed przyłożeniem do terminala i transakcja powinna się odbyć bez dodatkowego potwierdzania.

Jeśli od odblokowania minęło już trochę czasu, to Google Pay po przyłożeniu do terminala może poprosić o zeskanowanie odcisku palca, zeskanowanie twarzy czy podanie hasła oraz ponowne przyłożenie do terminala w celu kontynuowania płatności.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 315 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...