Mozilla zaczyna monetyzować usługę Private Relay

Utworzono: 28 listopad 2021, 11:11 Autor :  
W zeszłym roku Mozilla uruchomiła usługę Private Relay, która pozwalała tworzyć jednorazowe adresy email (cała poczta wysłana na nie jest przekazywana na nasz właściwy adres), dzięki którym możemy uniknąć ujawniania tego właściwego i tym samym minimalizować ilość otrzymywanego na niego spamu.

W tym tygodniu ogłoszono uruchomienie płatnej wersji Premium usługi. Co się w niej zmieniło względem darmowej? Przede wszystkim otrzymujemy możliwość posiadania nieskończonej ilości adresów jednocześnie, zamiast tylko pięciu. Do tego dochodzi możliwość tworzenia adresów we własnej domenie oraz odpowiadania na maile przekazane do naszej skrzynki bez ujawniania właściwego adresu.

Koszt wersji premium to 1 € miesięcznie (około 4,7 zł), jest to jednak cena promocyjna (nie podano jaka będzie na właściwa i jak długo będzie trwała ta promocja).

Niestety, na razie usługa nie jest dostępna w Polsce (oficjalnie obsługiwani są tylko mieszkańcy Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Malezji, Singapuru, Nowej Zelandii, Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Irlandii, Holandii, Hiszpanii oraz Szwajcarii).

Źródło: gHacksKomentarze::DISQUS_COMMENTS 243 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...