Autopay uratuje od kiepskiej aplikacji rządowego systemu e-TOLL

Utworzono: 28 listopad 2021, 11:11 Autor :  
Nowy rządowy system do pobierania opłat za autostrady nie cieszy się dobrą opinią wśród kierowców - w Google Play średnia opinia to 1,3 gwiazdki, zaś w App Store 1,2 gwiazdki. Obrywa się jej za słabą optymalizację, rozładowywanie baterii, odciąganie uwagi kierowcy podczas prowadzenia auta, brak możliwości podłączenia karty do automatycznych płatności czy ilość zbieranych danych.

Sprawa wygląda tym gorzej, że już od grudnia tego roku aplikacja ma stać się domyślnym sposobem opłacania przejazdu przez autostrady zarządzane przez rząd. Na szczęście na ratunek przychodzą twórcy popularnej wśród kierowców aplikacji Autopay, która do tej pory pozwalała na opłacanie przejazdów autostradami zarządzanymi przez prywatne instytucje.

Zapowiedzieli oni, że od 1 grudnia program będzie obsługiwał opłacanie przejazdów również odcinkami autostrad zarządzanymi przez rząd. Jednocześnie ma on nie odwracać uwagi kierowcy. Płatność zostanie naliczona automatycznie na podłączonej karcie po wykryciu wjazdu na płatny odcinek, dla którego aktywowaliśmy automatyczne płatności (3 minuty przed płatnością pojawi się powiadomienie pozwalające anulować płatność, np. gdy jedziemy jako pasażer).

Jest to przeciwieństwo rządowej aplikacji, która wymaga potwierdzania płatności (odwracając uwagę kierowcy) i wymaga doładowywania konta zawczasu zamiast automatycznych płatności kartą). Niestety, nowa opcja będzie na razie dostępna jedynie w samodzielnej aplikacji Autopay - dopiero trwają prace nad dodaniem jej do wersji programu zintegrowanej z aplikacjami niektórych banków).

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 394 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...