Mozilla kończy z Firefoksem dla VR, pałeczkę przejmie inna firma

Utworzono: 06 luty 2022, 14:02 Autor :  
Od jakiegoś czasu Mozilla zamyka swoje różne, mniej istotne projekty. Zakończono między innymi rozwój przeglądarki dla telewizorów czy wersji Lite dla smartfonów. Teraz przyszła kolej na aplikację dla wirtualnej rzeczywistości.

Zmniejszone zainteresowanie było widać już od dłuższego czasu - ostatnia aktualizacja programu z poprawkami dla większości platform VR miała miejsce w grudniu 2020 roku, zaś większych zmian nie było od jeszcze dłuższego czasu.

Teraz, kiedy Mozilla oficjalnie zamknęła projekt, jego rozwój przejmie organizacja Igalia. Obecnie obie strony zapewniają, że pod nowymi skrzydłami przeglądarka nadal ma dbać o prywatność użytkownika. Czy tak będzie przekonamy się zapewne za jakiś czas.

Nowa przeglądarka nazywać się ma Wolvic i ma pojawić się w stosownych sklepach z aplikacjami dla platform VR już w nadchodzącym tygodniu. Firefox Reality ma natomiast znikać z nich w ciągu nadchodzących tygodni.

Źródło: MozillaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 251 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...