Microsoft zwolnił całe zespoły zajmujące się HoloLens czy VR i AR

Utworzono: 22 styczeń 2023, 11:01 Autor :  
Sytuacja gospodarcza na świecie nie rozpieszcza i kolejne firmy ogłaszają w związku z tym masowe zwolnienia. Nie omija to firm technologicznych, które przecież w większości tworzą produkty, które nie są ludziom niezbędne do życia, więc jako jedne z pierwszych są wykreślane z list zakupów.

Masowe zwolnienia ogłosił niedawno chociażby Microsoft, a teraz okazuje się, że w ich ramach w praktyce zasadniczo zlikwidowano działy zajmujące się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz goglami HoloLens.

Nie do końca to dziwi - Microsoftowi nie udało się stworzyć w tej dziedzinie niczego, co porwałoby szerszą publiczność i tym samym dawałoby szanse na długoterminowe zyski. Okienka w wirtualnej rzeczywistości na bardziej masowym rynku się praktycznie nie liczą (jedynie w niszowych zastosowaniach profesjonalnych), podobnie okulary HoloLens (też mające problem z wyjściem poza niszowe zastosowania profesjonalne).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 430 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...