Lokalny transfer gier w Steam już dostępny dla wszystkich

Utworzono: 19 marzec 2023, 10:03 Autor :  
W drugiej połowie lutego pisaliśmy o rozpoczęciu publicznych testów funkcji przesyłania plików posiadanych gier w sieci lokalnej zamiast pobierania ich za każdym razem z internetu w kliencie sklepu Steam. Chodziło przede wszystkim o ułatwienie przenoszenia ich na Steam Decka.

Kilka dni temu testy zakończono i funkcja została udostępniona wszystkim użytkownikom. Dla przypomnienia, domyślne ustawienia pozwalają na taki transfer w obrębie naszej sieci tylko nam, ale jeśli chcemy, możemy go umożliwić także naszym znajomym lub wszystkim użytkownikom Steama.

Ponadto host musi mieć uruchomionego klienta Steam w trybie pulpitu (transfer nie zadziała, kiedy jest w trybie Big Picture) i w trybie bezczynności (czyli sam nic nie pobiera i nie ma na nim uruchomionej żadnej gry Steam). Do tego sama gra musi być dostępna publicznie (więc do pobierania wstępnego się tej opcji nie wykorzysta).

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 548 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...