Netflix chce wejść na rynek streamingu gier z chmury

Utworzono: 26 marzec 2023, 13:03 Autor :  
Jeśli nie wiedzieliście, to Netflix od kilku lat oferuje w ramach swojej subskrypcji dostęp do garści gier mobilnych. Obecnie jednak działa to tak, że musimy te gry pobrać by z nich skorzystać. Serwis chciałby ten proces uprościć dzięki chmurze.

Niestety, firma zainteresowała się chmurą dopiero niedawno, więc jak sama potwierdza, wspomniany wyżej sposób korzystania z jej gier nie zmieni się w najbliższym czasie. Docelowo jednak Netflix chce, by wystarczyło jedno kliknięcie w aplikacji serwisu by uruchomić dany tytuł.

Niestety, nie wiadomo, czy zainteresowanie chmurą dla gier oznacza także dodanie do oferty “dużych” gier AAA, czy też mimo chmury Netflix i tak będzie się skupiać na grach mobilnych.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 157 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...