Facebook Pay wyjdzie poza portal społecznościowy Marka Zueckerberga

Utworzono: 18 lipiec 2021, 10:07 Autor :  
Do tej pory zunifikowana bramka płatnicza Facebook Pay była używana tylko w serwisach i aplikacjach bezpośrednio związanych z serwisem, np. Marketplace, Instagramie czy Messengerze. W tym tygodniu jednak ogłoszono otwarcie się na korzystanie z tego rozwiązania w serwisach trzecich.

Pierwszym serwisem zewnętrznym korzystającym z Facebook Pay ma być Shopify, które udostępni tę metodę płatności w sierpniu tego roku. Z czasem serwisów zapewne będzie przybywać. Facebook obiecuje im bramkę płatniczą przystosowaną do urządzeń mobilnych i wzięcie na siebie kwestii przechowywania danych płatniczych.

Jednocześnie firma gwarantuje sobie możliwość wykorzystania danych o płatnościach do dostarczania spersonalizowanych reklam oraz zawartości.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 122 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...