Facebook też chce dla siebie kawałek rynku streamingu gier z chmury

Utworzono: 01 listopad 2020, 10:11 Autor :  
W ostatnim czasie mamy wysyp usług do grania w chmurze. Swoje usługi mają między innymi Google, Microsoft, Amazon czy NVIDIA. Teraz do tej grupy postanowił dołączyć również Facebook, choć od nieco innej strony.

Zamiast skupiać się na tworzeniu kolejnej chmury do gier AAA, Facebook postanowił stworzyć chmurę pozwalającą mu zastąpić stosunkowo proste gierki we Flashu, które długo oferował w swoim portalu.

Dlatego w serwisie nie znajdziemy dużych tytułów znanych z konsol czy pecetów. Zamiast nich, graczom oddano gierki mobilne: Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale, czy WWE SuperCard. Wkrótce dołączyć ma też Dirt Bike Unchained.

Na razie granie w chmurze jest dostępne jedynie w wybranych regionach Stanów Zjednoczonych i przedstawiciele Facebooka nie mówią nic o rozszerzeniu dostępności na inne kraje (jedynie na resztę USA). Mark Zuckerberg zapewne woli sprawdzić czy rozwiązanie się przyjmie i nie wydawać pieniędzy na umieszczenie serwerów na całym świecie, póki nie będzie pewien, że ma to sens.

Wspomniano za to o możliwości wykorzystywania serwerów firmy do oferowania fragmentów rozgrywki w reklamach na portalu społecznościowym.

Standardowo, granie w chmurze jest dostępne na Androidzie, a także na pecetach w przeglądarkach internetowych. Posiadacze urządzeń z iOS muszą obejść się smakiem przez politykę Apple wobec grania w chmurze.

Źródło: FacebookKomentarze::DISQUS_COMMENTS 383 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...