Spotify chce zablokować dostęp do API aplikacjom migrującym biblioteki

Utworzono: 01 listopad 2020, 10:11 Autor :  
Ostatnio Spotify walczyło z Apple, oskarżając firmę z Cupertino o nierówną konkurencję (promowanie Apple Music kosztem innych oraz brak 30% “podatku” na usłudze Apple). Samo jednak najwyraźniej złych praktyk nie chce unikać.

Jak donosi serwis MacRumors, Spotify chce zabronić deweloperom używania swojego API w celu tworzenia narzędzi ułatwiających migrowanie biblioteki i playlist użytkowników do konkurencyjnych usług. Innymi słowy, firma chce utrudnić swoim użytkownikom odejście do konkurencji.

Sprawa wyszła na jaw, ponieważ Spotify kazało usłudze SongShift przestać korzystać w wyżej wymienionym celu ze swojego API. Jednocześnie pozwala usłudze na korzystanie z API w odwrotnym kierunku, czyli migrowania użytkowników z innych usług do Spotify.

Ciekawe czy gdyby twórcy konkurencyjnych usług postąpiliby podobnie, to Spotify też chciałoby ich pozywać czy skarżyć do organów zajmujących się ochroną konsumentów.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 668 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...