Microsoft kończy z własną platformą VR/AR

Utworzono: 23 grudzień 2023, 13:12 Autor :  
Od wielu lat Gigant z Redmond miał własną platformę wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Zadebiutowała ona razem z okularami HoloLens (wówczas nazywała się Windows Holographic), ale z czasem pojawiły się też bardziej tradycyjne gogle VR od innych firm, które były z nią kompatybilne (wtedy zmieniono też nazwę na Windows Mixed Reality).

W ostatnim czasie coraz więcej firm dostrzega, że upowszechnienie VR i AR nie nadejdzie tak szybko jak się niektórym wydawało, w związku z czym zmniejsza lub całkowicie rezygnuje z inwestycji w tę gałąź rynku. Jedną z takich firm jest Microsoft, który ogłosił w tym tygodniu koniec wsparcia i rozwoju Windows Mixed Reality.

Co to oznacza dla posiadaczy sprzętu wykorzystującego to oprogramowanie? Że od 1 listopada 2026 (2027 dla klientów korporacyjnych) roku nie będą mogli pobrać aplikacji Mixed Reality Portal (wymaganej do skonfigurowania gogli) czy dodatku Windows Mixed Reality for SteamVR (dodającego zgodność gogli z platformą Valve).

Jeśli była ona już zainstalowana to zapewne jakiś czas będzie jeszcze działać, ale przyszłe zmiany w systemie Windows 11 mogą ją potencjalnie zepsuć.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 541 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...