BLIK dogadał się z MasterCardem w kwestii płatności zbliżeniowych

Utworzono: 16 grudzień 2018, 10:12 Autor :  
Nasz rodzimy standard płatności bezgotówkowych BLIK całkiem nieźle przyjął się w internecie (bo jest wygodniejszy od pay-by-linków czy wpisywania danych karty) czy bankomatach (bo unikamy problemu skimmerów). Inaczej sytuacja wygląda w fizycznych sklepach.

Powód jest prosty - wyciąganie telefonu, uruchamianie aplikacji banku, przepisywanie kodu i potwierdzanie na telefonie jest bardziej skomplikowane niż skorzystanie z karty czy płatności zbliżeniowej telefonem. Twórcy BLIKa też zdają sobie z tego sprawę i podjęli kroki by zmienić tę sytuację.

Kilka dni temu ogłosili oni podjęcie współpracy z MasterCardem, w efekcie której ma być możliwe płacenie BLIKiem zbliżeniowo wszędzie tam, gdzie akceptowane są zbliżeniowe karty z logo wspomnianej organizacji. To oznaczana, że płatności BLIKiem w sklepach staną się nie tylko wygodniejsze, ale też dostępne poza granicami Polski.

MasterCard ma też wspomóc BLIKa w oferowaniu wsparcia dla nowego standardu płatności internetowych o nazwie Secure Remote Commerce (SRC), dzięki czemu będzie można płacić polskim systemem w zagranicznych sklepach internetowych.

Niestety, nie padły żadne konkretne terminy wdrożeń obu nowinek.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 886 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...