NVIDIA udostępnia sporą aktualizację dla SHIELD TV

Utworzono: 16 grudzień 2018, 10:12 Autor :  
Kilka dni temu NVIDIA udostępniła całkiem sporą aktualizację oprogramowania dla przystawki SHIELD TV. Mimo niewielkiego skoku w numeracji (do 7.2), zmian jest dosyć dużo, choć w większości skierowane są do małych grup użytkowników.

Przede wszystkim zaszła duża zmiana "pod maską" - zaktualizowano wykorzystywaną wersje jądra Linuksa z 3.1 aż do 4.9, co w świecie Androida dosyć rzadko się zdarza. Pojawiło się też wsparcie dla podłączania się do zasobów sieciowych poprzez protokół SMBv3 (niestety, łączenie się z innych urządzeń do SHIELDa nadal jest możliwe jedynie przez dziurawe SMBv1).

Sekcja szybkich przełączników w panelu ustawień (na górze) stała się dużo bardziej rozbudowana - można teraz dodać tu skróty wyłączania urządzenia, sprawdzania aktualizacji, odnośnik do ustawień akcesoriów SHIELD, itp. Pojawiła się też obsługa automatycznych aktualizacji.

NVIDIA dodała też możliwość sterowania soundbarami przy pomocy dołączonego pilota (tylko w wersji z portem podczerwieni, która dołączana jest dopiero do drugiej generacji przystawki).

Pełną listę zmian można znaleźć na stronach producenta.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 640 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...