Xiaomi oficjalnie zaprezentowało Mi Banda 5

Utworzono: 14 czerwiec 2020, 16:06 Autor :  
Po kilku tygodniach różnych plotek na temat piątej generacji opaski Mi Band, chiński producent w mijającym tygodniu nareszcie oficjalnie zaprezentował urządzenie. Jakie nowości wprowadza?

Ponownie stworzono dwa warianty (z NFC i bez), ale niestety wbrew plotkom ten pierwszy nadal ma być ograniczony do rynku chińskiego (choć niedawno ogłoszono wprowadzenie Mi Banda 4 z NFC na rynek rosyjski z pomocą Mastercarda).

Najważniejszą zmianą będzie chyba zmiana ładowarki - w końcu jest ona magnetyczna, nie trzeba więc wyciągać pastylki z opaski w celu jej naładowania. Ponadto znów powiększono ekran (choć nadal przycisk jest pod nim, a nie w środku jak na jednym z “wycieków”), z 0,95 do 1,2 cala.

Warto również wspomnieć o dodaniu śledzenia cyklu menstruacyjnego dla kobiet oraz raportowania osobno fazy REM obok płytkiego i głębokiego snu. Do tego w aplikacji Mi Fit dodano obliczanie wartości PAI (Personal Activity Intelligence), zaś opaska będzie mogła służyć za spust do aparatu w telefonie (nie sprecyzowane jednak, czy tyczy się to jedynie smartfonów Xiaomi czy też wszystkich producentów) oraz mierzyć ciśnienie atmosferyczne.

W Chinach sprzedaż opaski ma ruszyć 18 czerwca, a opaskę wyceniono na 190 Juanów (około 105 zł) za wersję bez NFC i 230 Juanów (około 130 zł) za edycję z obsługą płatności zbliżeniowych. Terminu premiery globalnej jak na razie nie podano.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 121 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...