Amazon pokazuje nową opaskę fitness

Utworzono: 03 październik 2021, 14:10 Autor :  
W zeszłym roku Amazon pokazał swoją pierwszą opaskę fitness. Była dość specyficzna - z jednej strony nie miała żadnego ekranu (który dzisiaj obecny jest już nawet w najtańszych urządzeniach), ale posiadała mikrofon. Po co?

Do monitorowania stanu emocjonalnego użytkownika poprzez zmiany w tonie głosu. Najwyraźniej ten pomysł nie spotkał się z uznaniem ze strony potencjalnych klientów, więc w tym roku firma zdecydowała się już na bardziej standardowy kierunek.

Halo View (tak nazywa się nowa opaska) ma już ekran AMOLED wyświetlający zebrane statystyki, usunięto natomiast mikrofon, więc nie trzeba się będzie martwić o podsłuchiwanie naszych rozmów przez Amazona.

Nieco poszerzono też zestaw czujników, teraz prócz akcelerometru czy pomiaru tętna mamy też czujnik nasycenia krwi tlenem (Sp02) oraz temperatury skóry. Ponadto do pełnego naładowania wystarczy tylko 90 minut, co z kolei ma pozwolić na 7 dni działania.

Opaska kosztować ma 80 $ (około 316 zł bez VATu), ale do korzystania z części bardziej zaawansowanych opcji wymagana jest subskrypcja Halo (4 $ miesięcznie, ale razem z opaską dostajemy rok za darmo).

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 141 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...