Twisto wprowadza płatny plan, w październiku automatycznie przeniesie użytkowników

Utworzono: 18 lipiec 2020, 09:07 Autor :  
Pandemia i ograniczenia w podróżowaniu będące jej skutkiem poważnie pomniejszyły zyski niektórych fintechów (np. Revoluta), z których usług wielu użytkowników korzystało jedynie w podróży. Efektem tego są na razie różnej maści podwyżki i majstrowanie przy limitach bezpłatnych kont.

Revolut zmiany wprowadził w połowie czerwca (obejmowały głównie obniżenie limitów na darmowych kontach oraz podwyżkę prowizji za wymianę walut w weekend). Kilka dni temu natomiast swoje plany w tym zakresie ogłosiło Twisto.

Firma najwyraźniej zdecydowała się przyspieszyć nieco pozbycie się plastikowych kart - wprowadzono płatny (10 zł miesięcznie) plan Space i fizyczne plastiki będą dostępne tylko w nim. Na dodatek do cyfrowych portfeli Apple czy Google wirtualne karty też będą mogli dodawać jedynie subskrybenci płatnego planu. Darmowy plan pozwalać ma jedynie na internetowe płatności kartami wirtualnymi (w dodatku z 3% prowizji za przewalutowanie).

Niestety, Twisto zdecydowało się na nieprzyjazny dla użytkowników ruch, czyli automatyczne włączenie im planu płatnego. Jeśli nie chcą płacić, będą musieli sami przełączyć się na plan darmowy lub wypowiedzieć umowę. Na dodatek, planu nie można zmienić teraz - będzie to możliwe dopiero od 14 września w aplikacji mobilnej lub na stronie (zmiany wchodzą w życie od 1 października).

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1322 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...