NVIDIA szykuje szersze wsparcie dla Android TV w GeForce NOW

Utworzono: 14 czerwiec 2020, 16:06 Autor :  
Mimo komercyjnego startu GeForce NOW, NVIDIA dość powoli rozszerza dostępność aplikacji klienckich na kolejne platformy. Obecnie z usługi można korzystać jedynie na komputerach z Windowsem oraz macOS i smartfonach czy tabletach z Androidem.

Brakuje aplikacji dla iOS czy tvOS. Co prawda formalnie istnieje klient dla urządzeń z Android TV, ale do tej pory był on dostępny tylko na SHIELD TV od NVIDII. To się jednak zaczyna zmieniać - jak donosi serwis 9To5Google, niedawno kompatybilność klienta GeForce NOW dla Android TV w sklepie Google Play została rozszerzona.

Co prawda sam producent przyznaje, że oficjalnie dotyczy to jedynie przystawki UHD3 sprzedawanej w Korei Południowej, ale w praktyce aplikację można teraz zainstalować na dowolnym urządzeniu z Android TV 5.0 wzwyż, minimum 2 GB RAMu oraz obsługą OpenGL ES 3.2 lub nowszego.

Oficjalnie tak szerokie rozszerzenie kompatybilności ma nastąpić dopiero w dalszej części tego roku.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1354 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...