Udało się uzyskać dostęp do menu emulator w "remake'u" oryginalnego PlayStation

Utworzono: 09 grudzień 2018, 13:12 Autor :  
Niedawno ruszyła sprzedaż "remastera" oryginalnego PlayStation od Sony. Większość z Was zapewne już jednak wie, że to tak naprawdę prosty komputerek z procesorem MediaTeka i zainstalowanym emulatorem PCSX (open-source'owy, a nie pisany przez Sony).

Niestety, jak świeżo upieczeni posiadacze szybko się przekonali, urządzenia ma dosyć duże ograniczenia i niewiele opcji w ustawieniach, które potencjalnie część z nich mogłyby zniwelować. Jednak z racji wykorzystywania dobrze znanego emulatora, wiele osób liczyło na rychłe złamanie konsolki i uzyskanie dostępu do zaawansowanych opcji.

W mijającym tygodniu okazało się, że po podłączeniu niektórych klawiatur USB do konsolki i naciśnięciu na nich klawisza Esc, wyświetla się ukryte menu emulatora. Daje ono między innymi możliwość wymuszenia zmiany regionu (dla wymuszenia 60 klatek na sekundę w grach tworzonych z myślą o standardzie PAL oferującym jedynie 50 klatek), symulowania linii z ekranów CRT czy zapisywania stanów gier w pamięci RAM).

Pozostaje mieć nadzieję, że to kwestia czasu aż społeczność znajdzie sposób na dostęp do wspomnianego menu bez konieczność posiadania konkretnych modeli klawiatur USB.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 329 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...