Pierwsza generacja mostka Philips Hue traci wsparcie

Utworzono: 15 marzec 2020, 15:03 Autor :  
Nie tak dawno posiadacze starszych głośników inteligentnych od firmy Sonos denerwowali się tym, że producent postanowił zakończyć ich wsparcie oraz odciąć ich od sporej części ekosystemu (nie mogli łączyć starych głośników oraz tych z nowszym oprogramowaniem w ramach jednej sieci).

Teraz podobny problem może czekać posiadaczy pierwszej generacji mostka Philips Hue, ponieważ producent postanowił zakończyć wydawanie aktualizacji jego oprogramowania. Co to oznacza? Że jego posiadacze od 30 kwietnia tego roku stracą możliwość zarządzania swoimi żarówkami przez internet i tym samym również przez wirtualnych asystentów czy komendy głosowe.

Co prawda tu problem jest nieco mniejszy, ponieważ wymienić wystarczy mostek (koszt nieco ponad 200 zł), a nie wszystkie żarówki. W wypadku Sonosa mogło chodzić nawet o tysiące złotych, jeśli posiadało się dużo starszych głośników.

Źródło: EngadgetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 451 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...