Nowy Chromecast Ultra może działać pod kontrolą Android TV

Utworzono: 15 marzec 2020, 15:03 Autor :  
Ponad rok temu po sieci krążyły plotki o tym, że Google pracuje nad urządzeniem wyglądającym jak Chromecast, ale działającym pod kontrolą Android TV (do tej pory urządzenia z tej serii działały pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Chrome OS i zasadniczo były w stanie jedynie odtwarzać castowane multimedia).

Ostatecznie jednak okazało się to być jedynie urządzenie dla deweloperów, by mieli na czym testować zgodność swoich aplikacji z najnowszymi wersjami Android TV. Mogło to być jednak też testem tego jak Android TV sprawdzałbym się w urządzeniu tego typu.

Kilka dni temu do sieci trafiły plotki, jakoby druga generacja Chromecasta Ultra miała działać już nie pod kontrolą zmodyfikowanego Chrome OS, a właśnie Android TV. Do zestawu miałby też trafić pilot z przyciskiem dającym szybki dostęp do Asystenta Google.

Nie są jednak znane specyfikacje (do tej pory parametry tak małych urządzeń z Android TV nie powalały, szczególnie w zakresie ilości wbudowanej pamięci i RAMu).

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 283 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...