Kamery Wyze mogły pozwalać obcym na zdalny dostęp

Utworzono: 03 kwiecień 2022, 13:04 Autor :  
W tym tygodniu firma Bitdefender ogłosiła wykrycie poważnych luk w oprogramowaniu kamer monitoringu produkowanych przez Waze. Pozwalały one obcym na dostęp do kamer (manipulację pozycją, włączanie i wyłączanie, dezaktywację nagrywania), ale na szczęście nie do samego obrazu na żywo (był szyfrowany i tego szyfrowania złamać się nie dało bez dodatkowych exploitów).

Wcześniej jednak haker musiał mieć dostęp do naszej sieci, bowiem tylko tak można zdobyć unikalny identyfikator kamery (generowany losowo) potrzeby do zdalnego dostępu. Niestety, Wyze się nie spieszył - Bitdefender zgłosił te problemu już w 2019 roku, a dopiero teraz Wyze potwierdziło, że wszystkie dziury zostały załatane.

Wyze przyznaje, że 3 lata to za dużo czasu na naprawienie tak poważnych błędów i obiecuje, że w przyszłości nie będzie to tyle trwało (ma w tym pomóc stworzony zespół inżynierów bezpieczeństwa mających zajmować się tylko tym).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 177 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...