Ekran do samochodów od Spotify w końcu potrafi coś ponad sterowanie odtwarzaniem muzyki

Utworzono: 10 kwiecień 2022, 12:04 Autor :  
Spotify od lat pracowało nad własnym urządzeniem mającym ułatwić korzystanie z usługi w samochodzie. Niestety, zanim firma zdążyła je wprowadzić, Apple i Google stworzyły własne, oferujące zdecydowanie większe możliwości rozwiązania.

W tym kontekście dodatkowe urządzenie służące tylko do kontroli muzyki, przy Android Auto czy CarPlay od Apple dającymi też dostęp do nawigacji czy powiadomień, nie miało wielkich szans. Spotify się jednak nie poddaje.

Firma właśnie zapowiedziała dodanie dwóch ważnych nowości - obsługi wyświetlania powiadomień o połączeniach (niestety tylko o nich) razem z ich odbieraniem czy odrzucaniem oraz możliwość sterowania odtwarzaniem multimediów z innych niż Spotify aplikacji na telefonie.

Osobiście uważam, że bez obsługi nawigacji, Spotify trudno jednak będzie konkurować ze wspomnianą konkurencją. A to może być trudne - Google i Apple nie mają interesu we wspieraniu własnych nawigacji na urządzeniu Spotify, inne rozwiązania zaś musiałyby być płatne.

Dla użytkowników iPhone’ów nowości te pojawią się mniej więcej w ciągu tygodnia. Posiadacze telefonów z Androidem mają je dostać “później”.

Źródło: Android Police

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 180 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...