Microsoft zaczął udostępniać dużą aktualizację dla Copilota, która ma na celu uczynienie go bardziej ludzkim i interaktywnym. Nowy interfejs użytkownika jest bardziej przyjazny, z nowymi funkcjami, które mają sprawić, że Copilot będzie nie tylko narzędziem, ale także przyjacielem.
PayPo opublikowało regulaminy dotyczące swoich nadchodzących kart, co wskazuje na zbliżające się zakończenie pilotażu i udostępnienie ich szerszemu gronu klientów. Z regulaminów wynika, że proces płatności kartą PayPo będzie bardziej skomplikowany niż można się było spodziewać.
Ostatnia aktualizacja systemu Horizon OS dla gogli Quest przynosi znaczące ulepszenia w zakresie obsługi trybu offline. Wersja v69 wprowadza funkcję buforowania ikon aplikacji w bibliotece, co pozwala na ich wyświetlanie nawet bez połączenia z internetem.
Microsoft ogłosił zakończenie produkcji HoloLens 2, nie planując wprowadzenia następcy. Firma potwierdziła, że obecne zapasy urządzenia są ostatnimi dostępnymi na rynku. HoloLens 2 będzie otrzymywać aktualizacje dotyczące krytycznych problemów bezpieczeństwa i regresji oprogramowania do 2028 roku. Podobne wsparcie dla oryginalnego HoloLens z 2016 roku zakończy się 10 grudnia 2024 roku.
Oura wprowadza znaczące zmiany w swoim popularnym pierścieniu i aplikacji. Nowy pierścionek Oura Ring 4, wyceniony na 350 (około 1400 zł bez VATu, trzeba też pamiętać o płatnej subskrypcji 6 miesięcznie / 70 $ rocznie), charakteryzuje się smuklejszym wyglądem, lepszą dokładnością pomiarów i większym wyborem rozmiarów.
Odkąd Huawei straciło dostęp do ekosystemu Google, jednym z poważnych braków w urządzeniach tej firmy jest brak uniwersalnej usługi do płatności zbliżeniowych telefonem bądź zegarkiem (firma ma swój cyfrowy portfel, ale nadal jest niedostępny w Polsce).
Microsoft ogłosił, że wraz z aktualizacją Windows 11 24H2 (build 26100), zakończy wsparcie dla gogli VR opartych o platformę Windows Mixed Reality (WMR). Wprowadzone w 2017 roku, były one jednymi z pierwszych z wewnętrznym śledzeniem ruchu, a wśród producentów znalazły się takie firmy jak Acer, Asus, Dell, Lenovo, HP i Samsung.
Słuchawki Pixel Buds wyróżniają się na tle konkurencji jednym ciekawym elementem - Google stworzyło do zarządzania nimi webową aplikację zamiast męczyć się z natywnymi dla każdego systemu z osobna. Do tej pory jednak, aplikacja ta była sztucznie ograniczona jedynie do Chromebooków.
Meta ogłosiła, że jej sklep z aplikacjami dla gogli Quest będzie teraz oficjalnie wspierał aplikacje 2D dla Androida oraz aplikacje webowe. To oznacza, że deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje podobne do tych, które znamy z telefonów i tabletów.
Meta ogłosiła, że w przyszłym roku da nareszcie deweloperom dostęp do o obrazu z kamer passthrough w goglach Quest za pomocą nowego API.