Zbliżeniowy BLIK powoli rusza w Millennium

Utworzono: 01 sierpień 2021, 13:08 Autor :  
Po kilku opóźnieniach, bank Millennium w końcu zaczął w tym tygodniu udostępniać swoim klientom posiadającym telefony z Androidem zbliżeniowego BLIKa. Niestety, zdecydował się robić to stopniowo, więc mogą minąć tygodnie zanim wszyscy zyskają dostęp do nowej funkcji (nie podano terminu zakończenia wdrożenia).

Dla przypomnienia, przynajmniej obecnie, zbliżeniowy BLIK będzie wykorzystywał ten sam system co kiedyś już praktycznie porzucone w naszym kraju HCE (banki systematycznie wycofują ich obsługę na rzecz Google Pay, wspierają to jeszcze chyba tylko Millennium i PKO BP).

Oznacza to konieczność ustawienia aplikacji banku jako domyślnego programu do płatności (zastępując Google Pay jeśli używamy) i brak wsparcia dla iOS. Docelowo urządzenia Apple mają być wspierane, ale na razie brak szczegółów jak dokładnie to będzie wyglądać i kiedy się to stanie.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 311 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...