KDE Connect dostępne w Microsoft Store

Utworzono: 24 lipiec 2021, 14:07 Autor :  
Aplikacja Twój Telefon od Microsoftu stała się dość popularna wśród posiadaczy smartfonów z Androidem. Na tyle, że użytkownicy Linuksa jej pozazdrościli i postanowili stworzyć otwarto-źródłową alternatywę działającą tylko po sieci lokalnej - KDE Connect (z jej protokołu korzysta także GSConnect dla Gnome).

Niedawno wczesna wersja programu dla komputerów z Windows 10 pojawiła się także w Microsoft Store. Podobnie jak oryginał od Microsoftu, program pozwala z poziomu komputera na przeglądanie SMSów i ich wysyłanie, synchronizację powiadomień, zdalne uruchamianie dzwonka by znaleźć telefon, itp. Dodatkowo mamy zdalny dostęp do wybranych przez nas folderów (przez SFTP) czy możliwość sterowania odtwarzaniem multimediów (w obie strony).

Aplikacja ma w gruncie rzeczy dwie większe wady - wspomniane wcześniej działanie tylko w obrębie naszej sieci lokalnej (co wynika z braku komponentu serwerowego i do obejścia wymaga ustawiania samemu tunelu między naszym telefonem i komputerem przez internet) oraz interfejs mocno odbiegający od typowych aplikacji dla Windowsa.

KDE Connect można pobierać z Microsoft Store za darmo. Do działania wymagana jest też aplikacja dla Androida dostępna w Google Play.

Źródło: OMG! Ubuntu!Komentarze::DISQUS_COMMENTS 189 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...