YouTube Music zaczyna dostawać obsługę podcastów z kanałów RSS

Utworzono: 12 listopad 2023, 15:11 Autor :  
Na początku października Google ogłosiło plan pozbycia się aplikacji Google Podcasts oraz uzupełnienia w związku z tym braków w obsłudze podcastów jakie ma YouTube Music, jak chociażby kwestia obsługi podcastów na bazie kanałów RSS.

Kilka dni temu ta ostatnia opcja zaczęła się pojawiać u wybranych użytkowników (co ważne użytkowników, a nie właścicieli podcastów). Wątpię, że zmuszanie użytkowników do kopiowania i wklejania adresów RSS ich ulubionych podcastów przysporzy użytkowników YouTube Music (szczególnie, że nie zawsze te adresy łatwo wydobyć).

Firma widocznie nadal liczy na zmuszenie właścicieli podcastów do wysyłania ich na serwery YouTube, a obsługa RSS pojawia się tylko po to, żeby dało się zmigrować użytkowników Google Podcasts.

Przy okazji obsługa podcastów w YouTube Music pojawiła się już w YouTube Music w Polsce. Muszę przyznać, że wygląda biednie - przynajmniej na razie nie ma żadnych list popularnych w naszym regionie podcastów, sugestii spersonalizowanych dla użytkownika, itd. Jest tylko średnio działająca wyszukiwarka.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 735 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...