Telewizory Samsunga stracą aplikację Steam Link

Utworzono: 12 listopad 2023, 15:11 Autor :  
Jeśli kupiliście telewizor (lub smart monitor) Samsunga z nadzieją, że nie będziecie musieli dokupować dodatkowych przystawek by móc streamować gry z peceta przy pomocy Steama na duży ekran, to mamy dla Was złą wiadomość.

Użytkownicy aplikacji Steam Link dla telewizorów i monitorów Samsunga zaczęli ostatnio otrzymywać komunikat o zakończeniu wsparcia programu z dniem 30 listopada tego roku.

Na oficjalnym forum Valve pojawiło się wyjaśnienie, że program nie został stworzony przez Valve, tylko przez Samsunga. Firma samodzielnie stworzyła i utrzymuje jedynie aplikacje dla Android (w tym TV), tvOS, iOS, Linuksa, macOS oraz Windowsa.

Samsung zaś ostatnio mocno stawia na integrację swoich telewizorów z usługami grania w chmurze, co może tłumaczyć rezygnację z rozwijania aplikacji do lokalnego streamingu z pecetów.

Jeśli posiadacie telewizor Samsunga i chcecie nadal grać lokalnie, zostaje Wam dokupienie przystawki z Android TV, tvOS czy ewentualnie Raspberry Pi (ale ten wymaga nieco więcej pracy przy konfiguracji).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 786 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...