YouTube Music w końcu będzie miało tryb offline na komputerach

Utworzono: 03 marzec 2024, 12:03 Autor :  
Użytkownicy YouTube Music niedługo będą mogli pobierać albumy, playlisty i podcasty na dyski swoich komputerów bez połączenia z internetem. Funkcja ta była oczekiwana od dawna i sprawi, że YouTube Music będzie realną konkurencją wobec innych usług streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music.

Aby pobrać zawartość na stronie internetowej YouTube Music, wystarczy kliknąć przycisk pobierania znajdujący się obok opcji “Zapisz w bibliotece” na stronie albumu lub singla. Postęp pobierania będzie widoczny w lewym dolnym rogu ekranu. Po pobraniu, użytkownik będzie miał dostęp do zakładki “Pobrane” w swojej bibliotece, gdzie będzie mógł filtrować pobrane utwory według playlist, podcastów, piosenek i albumów.

YouTube Music zaznacza, że “Pobrane pozostają dostępne, dopóki urządzenie ma aktywne połączenie z internetem co najmniej raz na 30 dni”. Jest to dość standardowe ograniczenie wśród usług streamingowych.

Funkcja pobierania offline w webowej wersji YouTube Music zaczęła się pojawiać dla niektórych użytkowników kilka dni temu. Nie wiadomo, kiedy będzie dostępna dla wszystkich.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 484 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...