Aktualizacja Chromecasta dodaje Fast Pair i przełącznik wyjścia audio

Utworzono: 03 marzec 2024, 12:03 Autor :  
Google udostępnia aktualizację systemu dla Chromecasta z Google TV 4K, która dodaje funkcję Fast Pair i nowy przełącznik wyjścia audio zgodnie z obietnicą złożoną w styczniu. Ponadto odświeża też interfejs swojego launchera.

Otwarcie etui obsługiwanych słuchawek (np. Pixel Buds Pro) wywołuje powiadomienie w prawym górnym rogu i w szybkich ustawieniach: “Twoje zapisane urządzenie jest dostępne”. Wybranie tej opcji wyświetla większe okno, które zajmuje połowę ekranu, z opcją “Połącz”.

Aktualizacja dodaje też przełącznik wyjścia audio jako kafelek w szybkich ustawieniach, obok wygaszacza ekranu, Wi-Fi, dostępności i Bluetooth. Google po raz pierwszy pokazał tę funkcję w zeszłym miesiącu na CES.

Równocześnie rozpoczął się też proces udostępniania aktualizacji launchera Google TV, który zmienia dotychczasowe kafelki z ikonami aplikacji na koła, jak na smartfonach czy tabletach Pixel. Zmiana jest standardowo udostępniana stopniowo, więc może minąć kilka tygodni zanim ją otrzymacie.

Aktualizacja oznaczona jest symbolem STTE.231215.005 (z STTL.231114.004) i dodaje też poprawki zabezpieczeń Androida ze stycznia 2024 roku.

Źródła: 9To5Google, Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 488 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...