xCloud na Linuksie wygląda gorzej niż innych systemach

Utworzono: 10 lipiec 2022, 12:07 Autor :  
Mobilna konsola/komputer od Valve, czyli Steam Deck, trafia powoli do coraz szerszego grona odbiorców, dzięki czemu coraz szersza grupa graczy jest też wystawiona na granie na Linuksie (urządzenie domyślnie działa pod kontrolą Steam OS bazującego na dystrybucji Linuksa o nazwie Arch).

W ten sposób odkryto między innymi, że usługa grania w chmurze od Microsoftu w wersji webowej oferuje na Linuksie gorszą jakość obrazu. Jeden z członków zespołu rozwijającego usługę szybko wyjaśnił, że problem zasadniczo wynika z lenistwa - zamiast sprawdzać obsługę konkretnych technologii, programiści sprawdzają po prostu system operacyjny i przeglądarkę. Jeśli nie zostanie wykryta oficjalnie wspierana kombinacja obu (czyli Windows i macOS), to używane są kodeki będące najmniejszym wspólnym mianownikiem (na pewno wszędzie działają poprawnie).

Potwierdzają to testy użytkowników - po zmianie identyfikatora przeglądarki na taki przedstawiający się jako wersja dla Windowsa, jakość obrazu się poprawia.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 434 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...