Unia Europejska oskarża Apple o zwalczanie konkurencji przez blokowanie NFC

Utworzono: 17 październik 2021, 14:10 Autor :  
Apple nie ma ostatnio lekkiego życia. Po latach spokoju różne urzędy antymonopolowe zaczęły się przyglądać działaniom firmy (lub też wszystkich firm technologicznych) i uruchamiają postępowania w sprawie naruszeń lub wprowadzają zmiany w prawie wycelowane w różne praktyki sektora technologicznego.

W wypadku Apple mowa chociażby o procesie z firmą Epic czy nowym prawie w Korei Południowej, które zakazuje blokowania alternatywnych metod płatności, które stosowały do tej pory Apple i Google w swoich sklepach.

Teraz do listy dołączyła Unia Europejska, której nie podoba się zablokowanie NFC w iPhone’ach dla innych metod płatności niż Apple Pay. Dla porównania, w Androidzie każda aplikacja może stać się domyślną do obsługi płatności NFC.

Dokument z zastrzeżeniami ma być wysłany do Apple na początku przyszłego roku. Na bazie dotychczasowego podejścia w podobnych sprawach, można się spodziewać, że i tu Apple stanie okoniem i będzie twardo bronić się w sądach. W związku z tym na alternatywy dla Apple Pay na iPhone’ach zapewne poczekamy jeszcze kilka lat.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 151 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...