Samsung testuje własnego SoftPOSa w Kanadzie

Utworzono: 11 sierpień 2019, 15:08 Autor :  
Od paru lat możemy już bez problemu płacić telefonami wyposażonymi w technologię NFC, nie powinno więc być problemu z przyjmowaniem płatności w ten sam sposób, prawda? Jednak jest, ponieważ nadal trudno spotkać przedsiębiorców przyjmujących zapłatę w ten sposób.

Wynika to głównie z obaw organizacji płatniczych o bezpieczeństwo, stąd nawet jeśli pojawiały się rozwiązania wykorzystujące smartfony, najczęściej wymagały dodatkowych akcesoriów (samego pinpada bądź czytnika kart z pinpadem), który łączyły się z aplikacją na smartfonie.

Od jakiegoś czasu jednak powoli udaje się przełamywać opór w tej sprawie i powoli powstają samodzielnie rozwiązania dla smartfonów. Jedno z nich stworzył Samsung i właśnie rozpoczął jego testy w Kanadzie.

Nazywa się Samsung Pay Touch. Niestety ma podstawową wadę wszystkich rozwiązań tego typu, czyli może przyjmować jedynie transakcje o wartości nieprzekraczającej limitu operacji niewymagających potwierdzania PINem (w Kanadzie to 100 $).

Jeśli zaś chodzi o koszty, Samsung bierze dla siebie 2,6 % wartości transakcji dokonywanych kartami kredytowymi lub 0,10 $ za transakcje kartami debetowymi. Zanim pieniądze trafią na konto sprzedawcy, może upłynąć do 48 godzin.

Sama aplikacja oferuje wsparcie dla kilku urządzeń połączonych z jednym kontem, można jednak tworzyć pracownikom dodatkowe subkonta (przydatne, jeśli chcemy widzieć kto ile dla nas zarobił). Program jest kompatybilny z Galaxy S8, S9 i S10 oraz Galaxy Note 8, 9 i zapewne 10.

Źródło: xda-developersKomentarze::DISQUS_COMMENTS 452 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...