Revolut traci obsługę polskich numerów kont

Utworzono: 24 styczeń 2021, 15:01 Autor :  
Jeszcze przed pandemią Revolut bardzo chciał przekonać swoich użytkowników, by używali jego usług nie tylko w czasie podróży czy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, ale także w swoim kraju na co dzień.

Ogłoszona właśnie zmiana jednak raczej uniemożliwi osiągnięcie tego celu, przynajmniej w Polsce. Otóż w mijającym tygodniu Revolut zaczął rozsyłać do swoich użytkowników maile z informacją, że wkrótce przestaną być dostępne polskie numery kont do przelewów przychodzących.

Ma to nastąpić 18 marca tego roku, z powodu wygaśnięcia umowy z polskim oddziałem Danske Bank, który do tej pory obsługiwał polskie numery kont złotówkowych Revoluta.

Niewykluczone, że startupowi uda się do tego czasu podpisać umowę z innym polskim bankiem, ale firma musiała odpowiednio wcześniej poinformować swoich użytkowników na wypadek gdyby to się nie udało.

Brak polskiego numeru najbardziej dotknie osoby, które odbierały pensję w Revolucie (będą musiały podać numer konta w polskim banku) czy często doładowywały w ten sposób swoje konto (przelew na polski numer był na pewno za darmo, przelew na numer międzynarodowy, mimo rodzimej waluty, może być już płatny).

Źródło: Cashless

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 257 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...