OneCast - streaming z Xboxa na komputerach Mac

Utworzono: 11 marzec 2018, 14:03 Autor :  
Jak być może wiecie, Xbox One obsługuje opcję streamowania zawartości ekranu na komputery czy tablety z okienkami na pokładzie. Dzięki temu możemy grać na naszym komputerze, gdy ktoś inny ogląda na telewizorze film. Niestety, opcja ta oficjalnie kompatybilna jest tylko z Windows 10.

Odpowiednik tej opcji z PlayStation (Remote Pay) jest kompatybilny ze starszą wersją okienek (8.1) oraz komputerami Mac. Jeśli więc posiadacze komputerów Apple chcieli skorzystać ze streamingu w Xboksie, musieli instalować Windowsa przez Boot Camp albo korzystać z niego w wirtualnej maszynie.

Na szczęście znaleźli się deweloperzy, którym takie rozwiązanie nie odpowiadało i udało im się przeanalizować działanie streamingu z Xboksa, a następnie napisać własną aplikację o nazwie OneCast. Jest ona płatna (obecnie 10 $ w promocji, docelowo 20 $), ale oferuje 14 dni okresu próbnego.

Oczywiście tego typu nieoficjalne rozwiązania mają tę wadę, że w razie wprowadzenia zmian przez Microsoft, aplikacja może bez ostrzeżenia przestać działać i trzeba będzie czekać na aktualizację (o ile nadejdzie).

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 367 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...