Google zaczyna publiczne testy swojej AI "Bard"

Utworzono: 26 marzec 2023, 13:03 Autor :  
Rozwój ChatGPT i opartego na nim chatbota w wyszukiwarce Bing wyraźnie zaskoczył Google - firma naprędce zorganizowała niezbyt udaną konferencję o swoim bocie “Bard” tuż przed premierą tej funkcji w wyszukiwarce Microsoftu, czym tylko potwierdziła swoje nieprzygotowanie.

W mijającym tygodniu w końcu rozpoczęły się publiczne testy Google Bard (na razie tylko dla mieszkańców USA oraz Wielkiej Brytanii, ale to ograniczenie można obejść VPNem, ponieważ tylko adres IP jest sprawdzany). Zgłosić się można na tej stronie.

Wczesne opinie jednak potwierdzają, że Bard wypada słabiej od Binga. Owszem, umie korzystać z wyników wyszukiwania Google, ale zazwyczaj oferuje gorsze odpowiedzi niż rozwiązanie Microsoftu. Ponadto obsługuje obecnie tylko język angielski (Bing działa po polsku). Widać, że przed Google jeszcze długa droga.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 171 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...