Microsoft znowu chce uruchamiać aplikacje dla Androida na Windows 10

Utworzono: 29 listopad 2020, 15:11 Autor :  
Kilka lat temu Microsoft próbując rozwiązać problem z brakiem aplikacji dla mobilnych okienek, pracował nad umożliwieniem uruchamiania w systemie programów pisanych z myślą o Androidzie czy iOS z lekkimi modyfikacjami. Ostatecznie jednak projekt porzucono.

Wygląda jednak na to, że teraz w jakimś stopniu Gigant z Redmond chce do tego wrócić. Wedle ostatnich plotek, nowa wersja Windows 10 ma zyskać wsparcie dla programów pisanych z myślą o Androidzie, po lekkich modyfikacjach (chodzi o usunięcie zależności od Google Play Services).

Całość miałaby prawdopodobnie działać w oparciu o WSL (Windows Subsystem for Linux) umożliwiający obecnie uruchamianie konsolowych aplikacji linuksowych (choć istnieją nieoficjalne sposoby na uruchamianie także tych graficznych).

Źródło: Windows CentralKomentarze::DISQUS_COMMENTS 584 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...