Meta udostępnia WhatsAppa dla Gogli Quest

Utworzono: 12 listopad 2023, 15:11 Autor :  
Ponad dwa lata temu Meta dodała do systemu operacyjnego gogli Quest swój komunikator Messenger. Docelowo zapewne miał on zastąpić wbudowany czat z czasów, kiedy Oculus nie był tak mocno związany z Facebookiem. Jednak opór przeciwko łączeniu kont z profilami na Facebooku był tak duży, że plany też musiały iść w odstawkę.

Meta się ugięła pod krytyką i wprowadziła konta “Meta”, które nie musiały być związane z profilem na Facebooku. W czerwcu tego roku zaś zastąpiła Messengera stworzonego konkretnie dla gogli VR przez wersję z Androida, co symbolizowało zmniejszony priorytet.

Zapewne wiedząc, że Facebook to “spalona” marka, Meta po cichu udostępniła we wrześniu komunikator WhatsApp dla gogli Quest (w praktyce też Androidowa wersja), który jest nieco bardziej lubiany wśród użytkowników. Plus nie wymaga logowania na konto Facebooka w goglach, czego wymagał Messenger.

Obsługuje rozmowy tekstowe (w tym przesyłanie załączników) oraz głosowe (także konferencje). Oczywiście mamy też pełne szyfrowanie end-to-end. Niestety, przynajmniej na razie aplikacja nie integruje się z systemowym mechanizmem udostępniania gogli, więc by przesłać w niej obrazek, trzeba ją otworzyć i z jej poziomu dodać załącznik.

Źródło: WABetaInfoKomentarze::DISQUS_COMMENTS 352 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...